NIDO

Via S. Salvador 95, Torre Pedrera, Rimini; tel.: 0541/721519

Asi je to jen sezónní bar, pivnice a pizzerie, dimenzovaná na turistický ruch, ale nám padla do oka (hlavně to, že je to Birreria:-)) a obvykle jsme se na jedno-dvě-tři zastavovali právě tady.
Strategická poloha u pláže, výhled na moře, vchod z pláže i z ulice - a vlastně odsunutím skleněných stěn se vchod mohl udělat kdekoli.
Interiér není příliš hezký, prosklená hranatá místnost s výklenkem (asi 200 míst u stolků ve čtyřech řadách, sekce na jídlo má ubrusy a stolky ze dřeva a židle, pivní část stolky mramorové a proutěná křesílka s polštářkem), ale člověk se tam necítí špatně.
Bar je z polotmavého dřeva a "za roh", naproti němu je televize.
WC na italské poměry docela prostorné, sice jen mísa, ale aspoň zvlášť pro muže a ženy. Papír k dispozici, hygienické potřeby taky. Čisto.
Personál je ochotný a příjemný, jen nemá ve zvyku příliš se starat, jestli host nemá prázdnou sklenici... což je vlastně při těch cenách dobře.
K jídlu je pizza a všelijaká ta italská kuchyně (špagety, tortellini, amarouny..) od 5 Eur výš a i nějaký dortík se najde.
Pivo je dobré.
Platit je možno i kartou.

Otvírací hodiny

Mám pocit, že mají otevřeno od zhruba 11 hodin (podle toho, jak byla náročná včerejší služba) do půlnoci (někdy i přes), zřejmě jen v sezóně květen - září.

Sortiment piva

König.................3,50 
Löwenbräu.............3,50 
Franziskaner..........4,- (0,5 l)
Theresianer Vienna....3,50 
Ceny v Euro a za 0,4 litru. Poslední záznam 7.6.2007
KÖNIG

FRANZISKANER

LÖWENBRÄU

THERESIANER